Dlouhodobý turnaj skončil

Ve čtvrtek 17. 5. 2018 vyvrcholil Dlouhodobý turnaj. Hrál se od února 1x měsíčně – vždy 2 kola tempem 45 minut na partii pro každého hráče. To sice pořád není vážné tempo, ale přece jen se hráči mohou aspoň trochu zamyslet, rovněž mohou partii zapisovat a pak ji v klidu rozebrat. Čili pro tréninkové účely vhodné.

Startovalo celkem 22 hráčů, náš oddíl zastupovali především pokročilí mládežníci a duchem stále mladý Víťa Musil. Vítězem se stal Jáchym Bareš, který sice musel jedno dvojkolo vynechat, zbylých šest partií ale vyhrál. Stejný počet bodů, ale horší pomocné hodnocení měla Nikola Gregůrková, která tak potvrdila svůj výkonnostní růst. O půl bodu méně měl Matěj Hrabal, který si také počínal velmi rutinovaně. V posledním kole dokonce bojoval o turnajový primát, ale lepší koncovku se svým bratrancem Jáchymem v časovce ještě prohrál.

4. – 7. místo dělili se 4,5 body tři velezkušení borci a jeden benjamínek. Nejlepší bucholz přisoudil 4. místo a cenu pro nejlepšího seniora panu Bořivoji Novákovi z Hranic. Pátý byl Víťa Musil, který odehrál (podobně jako vítěz) o dvě partie míň. Šesté místo zaslouženě obsadil desetiletý Adam Zrůbek, který nejen umístěním, ale především předvedenou hrou mile překvapil. Sedmý byl Vladimír Pinďura ze Sigmie Olomouc.

Z dalších našich nadějí odehráli slušný turnaj Adam Kurfürst, Pepa Losse, Dan Zrůbek a Ema Růžičková, kteří hráli vyrovnaně i s mnohem zkušenějšími soupeři.

Výsledky samozřejmě není možné přeceňovat, ale jsem rád, že si naši mladí hráči zvykají na pomalejší hru. Jen tak mají šanci na úspěch ve vážných partiích.

Dlouhodobý turnaj Olomouc – jaro 2018_Tabulka_konečná.