Dostihy ve Varech

Na přelomu dubna a května jsme s Víťou Musilem a našimi drahými polovičkami vyrazili do Karlových Varů, samozřejmě na šachy. Víťa byl po výborné sezóně v soutěži družstev natěšený na další boje. Bohužel turnaj mu nevyšel podle jeho představ. Po normálním začátku – 1,5/3 měl ve 4. kole černými velmi nadějnou pozici s hráčem 2 200. Bohužel stačilo pár nepřesností a přišla mrzutá prohra. Tu se Víťa snažil (poněkud násilně) napravit v dalších kolech, což vedlo k dalším dvěma nulám. Dvě výhry na závěr jen kosmeticky upravily výsledek, ale spokojen Víťa určitě nebyl.

Turnaj si po letech zahrála i Jana – zisk 2,5/8 odpovídá nasazení, určitě to ale mohlo být o něco lepší. Já jsem byl druhý nasazeným – o pár ELO bodíků za IM Plischkim z Německa, ostatní hráči byli o více než 100 bodů za námi. Turnaj v podstatě potvrdil papírové předpoklady – oba jsme vyhrávali, jen Petru Kapustovi z Kroměříže se podařilo s námi oběma remizovat a všechny ostatní porazit. Po předposledním kole byl v čele tedy triumvirát hráčů se ziskem 6/7. V posledním kole oba mí konkurenti měli bílé (Kapusta se tak dostal na poměr 5:3, což jsem úplně nepochopil), já jsem musel vyhrávat černými s mladým a nadějným G. Brejníkem z Litoměřic. Nakonec p. Kapusta prohrál a IM Plischki i já jsme vyhráli a s pěkným ziskem 7/8 jsem dělil 1. – 2. místo. IM Plischki měl nakonec o půlku lepší bucholz a obsadil tak 1. místo. Dá se říci, že zaslouženě – body získával většinou rychleji než já, soupeře přehrával rutinovaněji. Ale ani já jsem neodjížděl nespokojen, ono splnit úlohu jednoho z favoritů není vždy jednoduché.

Partii z posledního kola jsem malinko okomentoval – myslím, že byla docela zajímavá. Samozřejmě soupeř se v podstatě porazil sám, ale úplně bez boje to nebylo.

Výsledky viz http://chess-results.com/tnr347874.aspx?lan=5&art=1&rd=8&turdet=YES