Olomoucká liga mládeže Jaro 2018

Po půl roční přestávce, kdy děti v šachovém kroužku na Přírodovědecké fakultě UP v Olomouci hráli v prvním pololetí 2017/18 dlouhodobý turnaj mezi sebou, se opět uskutečnilo několik turnajů Olomoucké šachové ligy mládeže. To se tradičně hraje tempem 15 minut na partii. Souběžně byl odehrán dlouhodobý turnaj se zápisem otevřený i pro dospělé a pokročilejší mládež.

Olomoucké ligy mládeže se toto pololetí účastnili děti z různých olomouckých škol a Horky nad Moravou. Zkušenosti sbírali i tři předškoláci. Ze čtyř turnajů tři poslední byly losovány počítačem nebo do počítače vloženy.

Výsledky zatím posledního turnaje: http://chess-results.com/tnr354603.aspx?lan=5&art=1

Díky počítači jsme výsledky mohli využít pro nasazování podle vnitřního žebříčku Hanácké elo. Noví hráči jsou zde nasazováni s koeficientem 1000. Elo je samozřejmě jen orientační, ale pokročilejší účastníci si zpravidla tento koeficient udrželi nebo získali body navíc. Ti nejlepší, kteří v aktuálním žebříčku překonali hranici 1100, mohou v dalším pololetí uvažovat o dlouhodobém turnaji, pokud se bude hrát.

Vítězové turnaje 17.5.: 1. místo Radek Mikeš (uprostřed), 2. místo teprve šestiletý Jan Knápek (vpravo), 3.místo Martin Kůdela (vlevo)

Nejlepší dívky v turnaji 17.5.: 1. místo Lenka Mikešová (vlevo), 2. místo Květa Bouchalová (vpravo)