Zápas dvou poločasů

V neděli 13. 1. 2019 jsme se ve Starém Městě utkali s naším tradičním soupeřem, tentokráte Starým Městem B. Soupeři sice nenastoupili úplně kompletní, přesto jejich sestava představovala nebezpečný mix zkušených hráčů a mladých nadějí. My jsme kvůli extralize byli oslabeni o Pepu Obšivače a Radka Sluku, nastoupit nemohli ani Petrové – Matoušek a Zatloukal. Dal se tedy očekávat vyrovnaný zápas.

Průběh se dá rozdělit do dvou poločasů. V prvním domácí vůbec nestíhali. Nejprve zvítězil Petr Švancara (5. š.) – černými v anglické vyhrál – samozřejmě díky chybám soupeře – už v miniaturce. Remízu přidal Jarda Šobáň (6.), který bílými převahu nezískal. Pak pěkně zvítězil Jáchym Bareš (7.) černými nad Vlastimilem Babulou. Jednalo se sice o syna našeho velmistra, ale i tak se jedná o cenný skalp, podtržený pěkným výkonem. Třetí výhru jsem přidal já (1.), když jsem se černými ve španělské orientoval lépe než soupeř.

Vedli jsme tedy 3,5:0,5 a ve všech zbývajících partiích jsme měli výraznou převahu! Ve druhém poločase se ale domácí vzchopili, naopak my jsme poněkud polevili. Nejprve pokazila svou partii Nataša Richterová (2.) – umožnila soupeři zachránit se v prohrané jezdcovce. Škoda, jinak Nataša podala vynikající výkon a mohla získat cenný skalp soupeře – Petra Bažanta mladšího. Pak se něco podobného přihodilo Víťovi Musilovi (8.). Ten nejprve soupeře instruktivně přehrál, kolem 40. tahu svou převahu vypustil a byl rád za remízu.

Zápas jsme tedy vyhráli, ale divy se děly dále. Libor Zvolánek (3.) černými krásně zaútočil na velkou rošádu soupeře, několikrát ale minul vyhrávající pokračování a v divoké koncovce také remizoval. Nejsmutnější partii sehrál Jakub Fuksík (4.), který se utkal s Petrem Bažantem starším, s nímž má výrazně pasivní bilanci. Vypadalo to, že dnes konečně zaboduje naplno, ale nejprve nedokázal uplatnit velkou převahu a vzniklou mírně horší koncovku dokonce prohrál.

Nakonec tedy místo výrazného vítězství jen 5:3, ale důležité jsou tři zápasové body. Dosud vedoucí Vsetín jen remizoval, a tak jsme se v polovině soutěže dostali na vedoucí pozici.