Dvě vítězství

V neděli 4. 12. 2022 se na UP konaly další dva zápasy. Ve 2. lize jsme přivítali celek Lokomotivy Brno. Měli jsme trošku potíže se sestavou kvůli pracovním povinnostem některých hráčů, navíc mne skolil bacil. Ovšem hosté přijeli bez prvních dvou hráčů, takže jsme opět byli favority zápasu. Nevím přesně v jakém pořadí skončily jednotlivé partie, ale poměrně přesvědčivě a rychle vyhráli Milan Žůrek (2. š.), Richard Biolek ml. (1.) a Jarda Šobáň (6.). Důležité remízy přidali Timofej Bokhnak (3.) při své premiéře v našem dresu, Petr Švancara (4.) a Jakub Fuksík (5.). Za již rozhodnutého stavu dohrávali Jáchym Bareš (7.) a Míša Černý (8.). Oba usilovali o celý bod, nakonec jej získal jen Jáchym, Míša se musel spokojit s remízou. Je potěšitelné, že i v oslabené sestavě jsme zvítězili vysoko 6:2, ale je třeba znovu zopakovat, že těžší soupeři ještě přijdou.

Průběžné výsledky viz https://www.chess.cz/soutez/2828/

Sehnat 8 hráčů pro družstvo C byl takřka nadlidský výkon, nakonec se to podařilo. Zápas oblasti proti ŠK Olomouc B popíše kapitán Víťa Musil:

Po příchodu do hrací místnosti v 8:50 již mládež zápolila se stoly. Za přípravu místnosti jim patří poděkování. Zápas začal cca s 5 min. zpoždění. Průběh byl jednoznačný a všichni jsme stihli nedělní oběd. 

První zavěsil Adam Kurfürst, v 10:00 nemilosrdně matil. O půl jedenácté hlásil bod Jenda Knápek. Kolem 11. hodiny se to semlelo velmi rychle, postupně bodovali sourozenci Mikešovi a Petr Zatloukal. O ¾ na 12 hlásil remízu Lukáš Vysloužil a zůstali jsme dva. Honza Bouchal chybuje ve složité koncovce a prohrává. Mně se konečně daří získat snad lepší pozici, ale vzhledem k odpolední cestě do Prahy nabízím soupeři „z pozice síly“ remízu, p. Štěpán přijímá. Při úklidu místnosti, zde mi aspoň pomohl Petr Zatloukal, se hluk posouvaných stolů nelíbil rozhodčímu od vedle (hrála se 2. liga), ale po pár minutách byl klid a mohli jsme slavit adventní neděli.

Průběžné výsledky viz https://www.chess.cz/soutez/2850/