Povinné vítězství

V neděli 20. 11. 2022 jsme se vydali na dalekou cestu až k rakouským hranicím, abychom se ve 3. kole 2. ligy E utkali s domácím Znojmem. Domácí nás neuvítali svatomartinským vínem, nabídli nám pouze instantní nápoje z automatu. Za zmínku stojí hrací místnost. Že se hraje v budově gymnázia jsme věděli, takže lavice jsme čekali, ale zajímavé bylo, že zatímco šachovnice 5 – 8 byly umístěny v nějaké třídě spolu se zápasem domácího Béčka, první čtveřice hrála v útulném hudebním kabinetě. Ale vše bylo v pořádku, čisto, útulno i celkem teplo.

Domácí nastoupili v dosti prořídlé sestavě, nám sice také chyběl Milan Žůrek a nasadili jsme jen dva hosty, přesto jsme byli velkými favority. Jako první skončila partie na 5. šachovnici. Černými hrající Petr Švancara se necítil nejlépe, a proto otestoval soupeře nabídkou remízy. Ten také netoužil po boji, a tak si plácli. První výhru pro nás zaznamenal při své letošní premiéře Jáchym Bareš (8. š.), nutno dodat, že jeho soupeř opravdu nedosahoval druholigových parametrů. Když po cca 2,5 hodinách hry přidal výhru Pepa Obšivač (3.) – po perfektním výkonu, černými v miniaturce – vypadalo to hodně dobře, protože i na ostatních deskách jsme stáli velice nadějně.

Nevím přesně v jakém pořadí skončili další partie, ale vyhráli jsme všechny. Většinou soupeři dost pomohli, ale jak je známo, bez chyb soupeře se vyhrává těžko. Nejzajímavější asi byla partie Libora Zvolánka, který velice pěkně obětoval kvalitu, a potom trpělivě zvyšoval obrátky svého útoku.

Takže velice působivých 7,5:0,5, za což jsme samozřejmě rádi, i skóre se může hodit. Ale další soupeři asi budou zlobit více.

Podrobnosti a průběžné výsledky viz https://www.chess.cz/soutez/2828/

Ve 3. kole se probudilo i družstvo C, tvořené mladými nadějemi jakéhokoliv věku. O vítězství ve Skaličce se výhrami zasloužili všichni bílí – Dan Zrůbek (2. š.), Víťa Musil (4.), Tomáš Doubek (6., je potěšitelné, že Tomáš pře svém pracovním a rodinném vytížení šachy nezapomněl) a Oto Růžička (8.). Důležité remízy přidali Adam Zrůbek (1.) a Marek Růžička (3.), čímž stanovili konečný účet 5:3 pro nás.

Podrobnosti a průběžné výsledky viz https://www.chess.cz/soutez/2850