Grand Prix mládeže 2017/18

Mimo jiných turnajů získával mládež z našeho oddílu zkušenosti v krajském seriálu rapid turnajů Grand Prix. Šlo o 6 turnajů, Do celkového pořadí se započítávaly nejlepší čtyři výsledky. V každém turnaji získalo deset prvních hráčů navíc dle umístění bonus od 10 do 1 bodu.

V kategorii do 10 let skončil těsně pod stupni vítězů Dan Zrůbek (4. místo v celkovém pořadí). Všechny turnaje odehráli také nejmladší členové oddílu Jan Knápek (14. místo) a Oto Růžička (15. místo). Po dvou turnajích odehráli Lenka Mikešová, Vavřinec Kubíček a Květa Bouchalová. Téměř všichni budou hrát v této kategorii i další rok a mohou tak svá umístění ještě vylepšit.

V kategorii do 12 let jsem v celkovém pořadí měli hned 5 hráčů, kteří se umístili do 12. místa. Nejlepší byl Adam Zrůbek, ale bohužel opět těsně za medailovou pozicí na 4. místě. Šestý byl Adam Kurfürst, devátí a desátí Radek Mikeš a Matyáš Melich, dvanáctá Julija Alfimová. Ta získala bronzovou medaili mezi v kategorii dívek. Jen jeden turnaj odehrál Marek Bouchal. Opět většina bude hrát tuto kategorii ještě příští rok a budeme zde mít šanci na nějaká medialová místa.

V kategorii do 14 let hrál Lukáš Bureš. Střídal lepší a horší výsledky a celkovém součtu byl na 13. místě. To také může zkusit příští rok vylepšit ještě ve stejné kategorii. Jen poslední turnaj vyzkoušel Vojtěch Himmler z kroužku v Grygově.

V kategorii do 18 let byla celkově třetí Ema Růžičková. Ta hrála o kategorii výše, protože na Mistrovství ČR v rapid šachu dívek do 14 let má jistý přímý postup.

Nevybojovali jsme zde tedy žádný nový postup na MČR, ale u těch, kdo pravidelně trénují, potvrdila dobrá umístění vzrůstající šachovou sílu. Těším se další ročník, kdy máme perspetivy na umístění utěch, kteří ve své kategorii zůstávají, ještě lepší!

Celkové pořadí Grand Prix 2018/2018

Hráči z A64 Grygov na turnaji v Zábřehu (foto Kamil Mikeš).