Grand Prix mládeže v Grygově 6.5.2017

Šestý turnaj završil letošní sezonu seriálu GP. Naši hráči opět posbírali několik medailí a cenných zkušeností. Ještě cennější jsou medaile v celkovém žebříčku všech turnajů a postupy na Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu.

Nejprve k výsledkům posledního turnaje hraného na 7 kol:

V kategorii do 10 potvrdili vzrůstající výkonnost Adam Kurfürst a Adam Zrůbek ziskem 2. a 3. místa a samozřejmě také Tomáš Mohapl, který hrál ve starší kategorii a dělil první místo rovnou mezi hráči do 14 let (až na pomocné hodnocení byl druhý). Velmi dobře dopadl i Matyáš Melich na celkovém 4. místě. Mladší Dan Zrůbek získal se 4,5 body také pěkné 9. místo. Zatím nejmladšímu členovi oddílu Oto Růžičkovi (ročník 2011) se podařilo při prvním startu na turnaji krajské GP získat pěkné 3 body.

Mezi dvanáctiletými v podstatě obhájil své nasazení Lukáš Bureš ziskem 3,5 bodů a 3 body získal zatím méně zkušený Radek Mikeš. Ten bude moci v této kategorii hrát i příští rok.

V kategorii do 14 let byl naším jediným zástupcem už zmíněný Tomáš Mohapl.

V nejstarší kategorii do 18 let se musel s 2. místem spokojit Jáchym Bareš, když ve vzájemné partii podlehl vítězi kategorie Šimonu Londinovi. Pěkná byla v této kategorrii účast hned tří našich dívek z nichž dvě vyrazily na zkušenou z mladších kategorií. Výborně zahrála Nikola Gregůrková (jinak U14) a získala celkové 4. místo, 2. místo v kategorii dívek. Tři body získaly Jana Obšivačová a Ema Růžičková.

Výsledky turnaje

Medaile naši hráči získali také při vyhodnocení celkového pořadí, do kterého se započítávaly čtyři nejlepší výsledky ze šesti pořádaných turnajů. Už dva turnaje před koncem získal jistotu prvního místa a účasti na mistrovství ČR v rapid šachu v kategorii do 10 let Tomáš Mohapl. V této kategorii máme i bronz díky Adamu Krfürstovi. Do první desítky celkového pořadí se vešli ještě Adam Zrůbek, kterému na to stačila účast ve třech turnajích, a Matyáš Melich. Z dalších hráčů se pěknými výkony prezentoval ještě Dan Zrůbek, ale registrovaným členem šachového svazu byl až při posledním turnaji. Ostatní spíše sbírali zkušenosti.

Ve dvanáctkách byli naši zástupci až ve druhé desítce: Josef Losse hrál jen dva turnaje, Lukáš Bureš se v první části sezony věnoval více jiným zájmům a herní praxe chyběla a Radek Mikeš sbíral spíše zkušenosti, které teprve začíná zúročovat. Díky přímému postupu Emy Růžičkové budeme mít v této věkové kategorii zástupkyni na MČR mezi dívkami.

Ve „čtrnáctkách“ získal 2. místo a postup na MČR Matěj Hrabal, celkově šestá a nejlepší dívkou s právem postupu na MČR byla Nikola Gregůrková. Dva turnaje stačily v této kategorii na celkové 7. místo Tomáši Mohaplovi a tři turnaje na 9. místo Emě Růžičkové (2. dívka). Jen dvou turnajů se v této kategorii zúčastnil také Jiří Mašek, kterému se vydařil především ten první.

V kategorii do 18 let bral zlato Jáchym Bareš a díky dvěma turnajům v této kategorii bronz mezi dívkami Ema Růžičková. Tu ale málem jedním turnajem předstihla Nikola Gregůrková a trio našich dívek doplnila Jan Obšivačová, také ale s účastí jen na dvou turnajích.

Článek na stránkách ŠSOK

Celkové pořadí Grand Prix mládeže ŠSOK 2016/17

Naši zástupci při posledním turnaji Grand Prix 2016/17:

gpgrygov2017-002 gpgrygov2017-003 gpgrygov2017-006 gpgrygov2017-007 gpgrygov2017-010 gpgrygov2017-011 gpgrygov2017-014 gpgrygov2017-019 gpgrygov2017-021 gpgrygov2017-023