Krajská Grand Prix mládeže skončila

Závěrečný turnaj GP 2014/15 pořádal náš oddíl v sobotu 2. května 2015 v Grygově. Na tento turnaj se sjela celí krajská mládežnická elita a naši zástupci se opět neztratili!

V kategorii do deseti let potvrdil své zlepšení Lukáš Bureš – ziskem pěti bodů ze sedmi partií obsadil 8. místo. Příliš se tentokráte nedařilo Pavlu Kubalovi, který získal čtyři body, stejně jako Josef Losse a Adam Kurfürst. Umístění všech našich zástupců v této kategorii v první polovině startovního pole je samozřejmě dobrým výsledkem.

Ema Růžičková, která předchozí turnaje také hrála v desítkách, si tentokráte odskočila do dvanáctek, kde získala velice pěkných pět bodů, 4. místo a suverénní zlato mezi děvčaty. I zde měl trochu smůly Vojta Kubala, 6. místo je jeho nejhorším umístěním v sezóně. Nikola Gregůrková měla turnaj výborně rozehraný, druhá půle ji ale nevyšla a tak získala jen 50% a stříbro mezi děvčaty. Další naši zástupci nic moc – Martin Losse a Jirka Mašek vybojovali 2,5/7 a Betty Kamarádová jen jeden bod.

Statečně bojoval ve čtrnáctkách Matěj Hrabal, tentokráte to bylo 5 bodů a třetí místo. Druhý náš reprezentant v této kategorii Petr Ondra stále sbírá zkušenosti – 2,5 bodu a 15. místo. V kategorii dorostu suverénně zvítězil Jáchym Bareš, Milan Skula byl čtvrtý.

Ani v celoročním pořadí se naši neztratili – v desítkách bylo hodnoceno celkem 37 hráčů. Stříbro v celkovém pořadí a suverénní zlato mezi děvčaty získala Ema Růžičková, Pavel Kubala byl 7., teprve osmiletý Tomáš Mohapl 9. a Lukáš Bureš 12., Adam Kurfürst 18. a Pepa Losse 19. Důležité je, že všichni jmenovaní startovali víceméně pravidelně a získali tak hodně zkušeností. Ve dvanáctkách byl Vojta Kubala druhý (z 35), Nikola Gregůrková 12. (a nejlepší mezi děvčaty), Honza Šobáň 13., Alžběta Kamarádová 24. a Martin Losse 27. Kuriozitou je, že Emě Růžičkové jediná účast v této kategorii vynesla 20. místo a bronz mezi dívkami.

Ve čtrnáctkách Matěj Hrabal prakticky celý rok vedl, až vítězstvím v posledním turnaji ho těsně přeskočil Šimon Londin. Vzhledem k tomu, že Matěj má zajištěno Mistrovství ČR v kategorii do dvanácti let už od loňského roku, nemusí ho to tolik mrzet. Petr Ondra byl 16., Jana Obšivačová 22., ale bronzová mezi děvčaty.

Celkem jsme tedy v konečném hodnocení získali dvě zlata, dvě stříbra a dva bronzy a především Ema Růžičková a Nikola Gregůrková vybojovaly právo účasti na Mistrovství ČR v září, třetím do party na tomto prestižním klání bude Matěj Hrabal, který má přímý postup z loňska.