MČR v rapidu Harrachov 2023 pohledem rodičů

V jarních bojích v kvalifikaci o Stříbrnou věž města Litovel si postup na podzimní MČR (9.-10. září) vybojovali 3 hráči A64. V H12 Jenda Knápek, H14 Dan Zrůbek a D14 Lenka Mikešová. Do Harrachova kromě nich zamířil i Adam Zrůbek, který hrál Open.

Harrachov je daleko, proto jsme vyjížděli dříve a páteční cestu pojali jako poznávací výlet. Místo hodin ve škole absolvovaly děti výklad dějin, biologie a fyziky v Kuksu, u Braunova betlému a pohádkové přehrady v Lesu Království. Zrůbkovi vyjeli už ve středu a zameškané školní hodiny pojali spíše jako lekce tělocviku, stihli na kolech traily v Trutnově a túru v polském národním parku Stolové hory. Do Harrachova jsme všichni dojeli rozumně večer a děti měly dostatek času na odpočinek.

V sobotu hráče čekal náročný program, 6 kol v tempu 2×20 min + 5 sec s přestávkou na oběd. Toho jsme jako rodiče náležitě využili a vydali se do krásné krkonošské přírody. Radek Zrůbek na kole, ostatní pěšky po blízkých kopcích. My pěšáci jsme se vždy vraceli na oběd, abychom děti povzbudili, příp. uklidnili před dalšími koly. Snad se nám to částečně povedlo, po sobotním programu si stály vcelku dobře. Jenda i Dan 3,5/6, Lenka 4/6 a Adam 5,5/6. Večer jsme ještě stihli bobovou dráhu a po večeři karetní hry. Potom opět brzy do postele, aby nedělní výkony byly stejně dobré.

Neděli jsme pojali podobně. Děti jsme nerušili a potkali se s nimi až na oběd. I když pořadatelé zajistili on-line šachovnice, výsledky zveřejňovali po každém kole na chess-results, přesto jsme se je většinou dozvídali až od dětí. V kopcích nebyl mobilní signál, tak jsme ani my nebyli nervózní z případných proher.

Na závěr musím říct, že víkend byl skvělý. Nádherné počasí v Krkonoších v příjemné společnosti rodičů šachistů. Organizátoři zvládli, až na drobné zpoždění závěrečného ceremoniálu, vše na jedničku. Ubytování i strava výborné. Když to srovnám s turnaji v Koutech, tak zde umí organizátoři nabídnout lepší podmínky za nižší ceny.

A co šachy? Kvůli těm jsme tam přece jeli.

Jenda už v neděli uhrál jen 1 bod a zakončil turnaj s 4,5/9 na 19. místě. O 8 míst před svým nasazením Velice slušný výsledek. Navíc podle Jendova vyjádření minimálně ve 2 partiích stále lépe, jen se mu nepodařilo je dotáhnout do úspěšného konce.

Dan přidal 1,5 bodu a s 5 body obsadil 17. místo. Jeho ambice byly umístit se lépe, ale v tvrdé konkurenci skončil na pozici, na níž byl nasazen.

Lenka uhrála 2 body a se 6 body skončila na 6. místě. Myslím, že chvilku pomýšlela i na medaili, ale i tak odjížděla spokojená.

Adam bodoval v neděli naplno a s 8,5 body turnaj vyhrál. Skvělý úspěch. Když jsem mu gratuloval ke krásnému výsledku, postěžoval si, že ho mrzí ztráta 0,5 bodu 😊

Pro ty z vás, kterým zde chybělo více šachových informací, přidávám odkaz na výsledky i online šachovnice.

https://chess-results.com/tnr814927.aspx?lan=5&art=0&fed=CZE
https://lichess.org/broadcast/mistrovstvi-cr-mladeze-v-rapid-sachu-2023/1-kolo-sobota-0945–1035/GUKue9KC
https://eu.zonerama.com/sachovaskolapatmat/Album/10322409

A64 může být pyšná na své hráče, kteří jí rozhodně nedělají ostudu, a my rodiče je rádi podporujeme.