Podzimní festival v naší režii

Ve dnech 22. – 24. září 2023 se na Přírodovědecké fakultě UP konal 2. ročník Podzimního šachového festivalu. Tempo hry 40 minut na partii + 10 sekund za každý provedený tah je sice rapidové, ale přece jen nějaký prostor k přemýšlení dává.

Ve skupině A se utkalo 8 hráčů každý s každým. Výborně si počínal Adam Zrůbek, který svým soupeřům povolil jen tři remízy a ziskem 5,5/7 v turnaji zvítězil.

Slušně se činil i jeho bratr Dan, jenž prohrál jedinou partii a se 4 body obsadil 5. místo a od stříbrné příčky jej dělilo půl bodu.

Ve skupině B startovalo 31 hráčů, mezi nimi šest našich nadějí. Nejlépe se vedlo Lence Mikešové, která 5 partií vyhrála a dvě remizovala, což ji katapultovalo na 1. místo!

Druhý byl Radek Mikeš, který remizoval jen se sestrou a jedno kolo musel vynechat kvůli tanečním.

Na 3. místo bojovným výkonem proklouzla Květa Bouchalová.

Ta prohrála dvě partie, zato jich pět vyhrála! Nutno přiznat, že v poslední hrané partii turnaje v derby
s Jendou Knápkem měla štěstí, když Jenda v časové tísni nešikovně vlezl králem do matové sítě.

Jenda hrál velice hezky, ale byl smolařem turnaje. Kromě nešťastné prohry s Květou neporazil Lenku v koncovce s dvěma pěšci více a rovněž prohra s Radkem rozhodně nebyla jasnou záležitostí. Zbylé partie ale vyhrál a ukořistil tak slušné 5. místo. A kdyby dotáhl partii posledního kola k výhře, byl by druhý!

Klára Barešová musela vynechat poslední dvě kola kvůli atletickým závodům, z prvních pěti vytěžila slušné 3 body. Rovněž 3 body uhrál náš nejmladší reprezentant Fredy Líbal. Fredy si teprve zvyká na delší tempo, ale většina jeho partií měla slušnou úroveň a příště určitě uhraje o něco více!

Konkurence tentokráte nebyla příliš silná, přesto je pozitivem, že všichni naši potvrdili výkonnostní růst a i kvalita partií dává optimismus do dalších těžkých bojů.