Mistrovství Moravy a Slezska 2019

MMaS je pro většinu mládeže vrcholnou šachovou akcí v roce. U chlapců se bojuje o postupy na Mistrovství republiky. Celkově je pro všechny velkým přínosem, když sehrají takto dlouhý turnaj ve vážných partiích, kde se hodně naučí. Agentura 64 měla v mistrovských kategoriích velmi pěkný počet 12 hráčů. Opět se hrálo v Koutech nad Desnou během podzimních prázdnin. Většinou tak časový rozpis diktuje dvě partie na den, což si vybírá svou daň ve formě únavy a chybovosti ve všech kategoriích.

V kategorii do 16 let stačilo Nikole Gregůrkové 5 bodů z 9 kol na bronz mezi dívkami. O půlbod méně získali Michael Černý a Ema Růžičková. Zisk 3/9 zaznamenal Lukáš Bureš, což je v této nejtěžší kategorii pořád ucházející výsledek.

Mezi „čtrnáckami“ bojoval o postup na MČR mládeže ještě v posledním kole Adam Zrůbek, ale nepovedlo se. Nakonec tedy i tak pěkných 5,5/9. Na polovině 4,5/9 zakončil Adam Kurfürst a o bod za ním se 3,5/9 Radek Mikeš.

Do 12 let podobně jako starší bratr bojoval v posledním kole o šanci na postup Dan Zrůbek a „jen“ remíza znamenala také 5,5/9. Lenka Mikešová podobně „po vzoru“ staršího sourozence uhrála 3,5/9. Pořád je to jen o bod za polovičním ziskem.

Výkony v kategorii do 10 let byly čato spíše o tom, kdo rozdá při partii méně materiálu. Po 7 kolech zářila s výkonem 5,5 b. Květa Bouchalová, ale v posledních kolech už další body nepřidala. Švýcarská ruleta turnajového systému před ní nakonec vynesla Oto Růžičku (6/9) a kousek za ni Jana Knápka (5/9).

Otevřeného turnaje se zúčastnil a bez jediné prohry v něm zvítězil Jáchym Bareš.

Celkově děti udělaly na náročné akci velmi dobrý dojem a věřím, že i hráčský pokrok. Někteří mohou hrát stejnou věkovou kategorii i další rok a umístění tak příště ještě vylepšit.

Výsledky: http://chess-results.com/tnr462328.aspx?lan=5&art=1&rd=9&turdet=YES

Foto Kamil Mikeš