Na rybách

V sobotu 7.12.2013 jsem se zúčastnil prestižního turnaje v rapid šachu „O losinského kapra“. Obsazení bylo o něco slabší než jsem očekával, ale přesto 5 GM, 2 IM, 2 WIM, 10 FM a spoustu mladých dravců dávalo slušnou konkurenci. Já jsem byl šestý nasazený a první dvě kola jsem celkem v pohodě vyhrál. Třetí kolo už bylo náročnější – s mladou ruskou WIM Semjonovou jsem se celkem zapotil, koncovku jsem nakonec zvládl lépe. Ve 4. kole mě čekal jeden z našich nejlepších juniorů – Tomáš Kraus z Jičína. Zahájil jsem anglickou, soupeř po asi dvouminutovém zamyšlení odpověděl symetricky, ale velice brzo vznikla nestandardní pozice, v které jsme oba tápali, soupeř naštěstí více. Nakonec jsem tedy utrpěl vítězství a na oběd (skvělý drubeží vývar se smažákem) jsem odcházel se 100%.

Po obědě jsem se na 1. stole utkal s prvním nasazeným – naším dlouholetým reprezentantem GM Hráčkem.V posledním kole už jsem neriskoval a rychle remizoval s Jirkou Kočiščákem a v podstatě si tak zajistil dělbu druhého místa. Bucholz mi nakonec přisoudil bronzovou příčku, první byl suverénní GM Hráček, druhý FM Kočiščák, za mnou následovali FM Kriebel, FM Kraus, GM Kislinsky, GM Velička a další.
Druhým zástupcem našeho oddílu byla Jana Biolková, která více bojovala s časem na hodinách než se soupeři, nakonec nasbírala 2,5 bodu a spoustu zkušeností :-).
Turnaj proběhl v příjemné atmosféře, ubytování i strava byly na vysoké úrovni, nepříjemné bylo jen takřka hodinové zpoždění, ale cestu domů jsme nakonec zvládli, takže nyní již převládají jen kladné vzpomínky.