Naše družstva v krajských soutěžích dospělých

Na úvod je třeba říci, že i sezóna 2021/22 byla poznamenána Covidem, krajské soutěže dokonce musely být na měsíc přerušeny. Nakonec se je ale dohrát podařilo a naše družstva v nich nehrála podřadnou roli.

Béčko hrálo v KP a patřilo k širšímu okruhu kandidátů na postup. Problémem ale bylo, že část zápasů kolidovala s 1. ligou, kde bojovalo naše Áčko. Proto hráči z prvních tří šachovnic nemohli hrát všechny zápasy. Přesto Jáchym Bareš (získal 4,5 bodu ze 6 partií) a Jarda Šobáň (5,5/8) byli oporou týmu. Nejvíce partií sehrála a bodů nasbírala Nikola Gregůrková (6/9), která již vyrostla ve velmi silnou hráčku. Rovněž 9x nastoupil i Víťa Musil a vybojoval 3,5 bodu. Taktéž obětavě nastupoval host Jirka Čala z Tovačova, i když se mu dařilo méně (3/8). Je potěšitelné, že tahouny týmu se pomalu stávají i další mladí hráči Daniel Jařab (4/4!), Míša Černý (3,5/7), Adam Zrůbek (3,5/5), Dan Zrůbek (2,5/3) a Adam Kurfürst (2/4). Dlouho jsme bojovali o 1. místo, až zhoršený závěr nás ve vyrovnané tabulce odhodil na 6. místo.

Oblastní přebor byl poznamenán nejen Covidem, ale i menším počtem družstev – hrálo jen 9. V takto krátké soutěži je každá ztráta citelná a nám se 2x stalo, že jsme nastoupili s menším počtem hráčů, a přes veškerou bojovnost jsme tyto zápasy prohráli. Zbylých šest jsme sice vyhráli, to ale stačilo jen na 2. místo těsně za postupujícími Vinary. Výborně si počínali dospělí kapitáni Víťa Musil a Marek Růžička – oba 4,5/6. Zbytek ale obstarala převážně mládež – Nikola Gregůrková (2/2), Míša Černý (4/4), Adam Zrůbek (4,5/5), Dan Zrůbek (4/4), Lenka Mikešová (3/5), Radek Mikeš (4/4), Oto Růžička (2/3). O další sezóny se tak nemusíme bát!