Není každý den posvícení

Ve dnech 25. – 30. 10. 2022 se v Koutech n. D. konalo Mistrovství Moravy mládeže. Náš oddíl byl zastoupen třemi chlapci a třemi děvčaty.

V nejstarší kategorii do 16 let nás reprezentovali bratři Zrůbkové. O postup bojoval jen Adam, neboť Dan má díky výbornému výkonu na MČR přímý postup do H14 příští rok. Adam prvních šest kol naplňoval své ambice, když tři partie vyhrál a tři remizoval. V 7. kole ale nezvládl černými zahájení a heroický odpor už špatnou pozici nezachránil. Na postupová místa se mohl vrátit výhrou v 8. kole, ta se ale nekonala, protože tentokráte Adam nezvládl střední hru a jen remizoval. To jej natolik demoralizovalo, že poslední kolo hrál hluboce pod své možnosti a prohrál. Dan střídal dobré výkony se slabšími a po prohře získal stejně jako bratr 5 bodů. Oba skončili ve třetí desítce celkového pořadí.

V kategorii do 12 let usiloval o postup na MČR Oto Růžička, který začal výborně – 4 z 5. Pak se ale něco zaseklo a ze zbývajících partiích vydoloval jen 1,5 bodu. Nakonec skončil 12. a je jen prvním náhradníkem.

Všechna děvčata startovala v kategorii do 14 let. Věřili jsme, že budou bojovat o medaile. To se sice potvrdilo, ale nakonec žádnou nezískala. Nejlépe odstartovala Lenka Mikešová – 2,5/3. Pak ale zbytečně 2x za sebou prohrála, což ji stálo nejen body, ale i kus sebevědomí. Nicméně zabrala a po osmi kolech měla 4,5 bodu a v případě výhry by medaili měla. Bohužel v posledním kole jen remizovala. Nejlépe nakonec skončila Květa Bouchalová, jíž bojovný styl vynesl 5,5/9 a 4. místo mezi dívkami. Nejen se soupeři, ale i sama se sebou bojovala Valentýna Sochorová, 4/9 je málo.

Trenérsky naše hráče vedli Richard Biolek ml. a Marek Růžička, oba spolu s našimi mladými nadějemi a jejich rodiči zaslouží pochvalu za reprezentaci oddílu. Tentokráte se sice moc nedařilo, ale přidáme v tréninku a příště to určitě bude lepší!