Těsná výhra

V neděli 16. října 2022 odstartovala 2. liga E. V úvodním kole nás čekalo derby s ŠK Olomouc. Papírově jsme byli vysokými favority, ale rozhodně jsme nic nepodcenili. Obnovenou premiéru v našem dresu si po dvaceti letech odbyl IM Milan Žůrek (3. š.). Milan černými získal iniciativu již v zahájení, pak přichystal pěknou léčku na téma slabé 1. řady, do které se soupeř chytil. Druhý bod přidal Richard jr. (1.), který se utkal s desetiletým ukrajinským talentem. Ríša přistoupil k partii zodpovědně a černými soupeře postupně přehrál. Po necelých třech hodinách jsme vedli 2:0 a i na většině dalších šachovnic jsme měli převahu. Vypadalo to, že směřujeme k jednoduchému vítězství.

Časovky ale situaci zkomplikovaly. Výbornou pozici zcela pokazil Míša Černý (8.) a když ani Libor Zvolánek (5.) nevyužil svých šancí bylo to rázem 2:2. Já (2.) jsem se také moc nevyznamenal, když jsem ztratil velkou převahu a partie přešla do rovné koncovky. Naštěstí ostatní si počínali lépe – Pepa Obšivač (4.) a Petr Švancara (6.) stáli úplně na výhru a rovněž Jarda Šobáň (7.) pěkně stupňoval svou výhodu v koncovce. Když Petr a Pepa vyhráli, nebyl důvod, abych komplikoval hru a vynutil jsem remízu věčným šachem. Za rozhodnutého stavu dohrával Jarda. Ten si velice dlouho počínal velice hezky, ale v závěrečné časovce nejprve vypustil výhru, a pak dokonce i remízu.

Nakonec jsme vyhráli těsně 4,5:3,5. Ano, mohlo to být minimálně 6:2, ale důležité je zápasová výhra a příště určitě předvedeme lepší techniku.

Výsledky, tabulka viz https://www.chess.cz/soutez/2828/

Céčko zajíždělo do Prostějova v oslabené sestavě, navíc jen v sedmi. Všichni bojovali statečně, ale porážce 2,5:5,5 nezabránili.

Podrobnosti viz https://www.chess.cz/soutez/2850