Oblast – Co říci závěrem?

Dostalo se mi milé povinnosti zhodnotit uplynulou sezonu v oblastním přeboru. I přesto, že dle ELO bodů naši základní sestavy jsme měli patřit k favoritům, už na začátku jsme věděli, že o žádný rychlý návrat do krajského přeboru se pokoušet nebudeme. Ať už kvůli tomu, že půlka našeho základu byla napsána i v druholigovém týmu, ale hlavně proto, že jsme chtěli dát co nejvíce šanci našim mladým odchovancům.

Ale pojďme popořadě. Nejprve krátce k číslům. Nakonec jsme skončili na 7. místě, což je krásný střed tabulky. Když se podívám na výsledky, tak opět nedošlo k žádnému překvapení. Týmy, které skončily za námi, jsme porazili. Týmy, které skončily před námi, zase porazily nás. Co je ovšem potřeba vyzdvihnout byla naše vyrovnanost. Až na to smolné poslední kolo jsme s žádným soupeřem nevybouchli a vždy jsme vyválčili alespoň 3 body.

A to mě dovádí k pochvalám. Tak za prvé pochvala rodičům i hráčům za včasné reakce na emaily. Ono to vypadá jako samozřejmost, ale ze zkušenosti vím, že v minulosti jsme kolikrát ještě v sobotu nevěděli, kdo tedy může a nemůže nastoupit. Také si myslím, že se nám podařilo v co největší míře stavět na zápasy mladé šachisty. A musím přiznat, že tentokráte už to nebylo jenom na zaplácnutí místa. Například při venkovním zápase na Rošádě nám zařídili cenný bod za remízu. No a na závěr si neodpustím jednu konkrétní pochvalu a to Ivoši Škvírovi. On byl naší jistotou jak bodově tak v počtu odehraných zápasů.

No, ale abych jen nechválil, tak co se nám tento rok hodně nepovedlo, byla rozlučka. Poslední zápas se Sigmií jsme nezvládli výsledkově, organizačně ani herně. Musím se soupeřům ještě dodatečně omluvit. Takovou holomajznu a ostudu už bych nerad opakoval.

No a co říci závěrem? Myslím, že úroveň oblastního přeboru nám vyhovuje. Můžeme hrát relativně s klidem a zkoušet nové tváře, aby se vyhrály. Ono nalijme si čistého vína: pokud bychom měli pomýšlet na postup, potřebovali bychom mnohem větší účast naší základní sestavy.

Howgh a těším se na další rok.

Stránka soutěže na webu ŠSČR