Okresní přebor mládeže v rapid šachu

Ve čtvrtek 21. 9. 2017 proběhl na Přírodovědecké fakultě UP Olomouc Otevřený okresní přebor mládeže. Přestože nestartovali naši nejlepší (Matěj Hrabal, Honza Šobáň, Nikola Gregůrková, Ema Růžičková a Jana Obšivačová), pro něž by účast neměla smysl, naše mládež dominovala.

Kategorii mladších žáků vyhrál náš odchovanec, nyní působící v barvách Prostějova Tomáš Mohapl – získal pět bodů z pěti partií. O bod méně uhráli naši Radek Mikeš a Adam Kurfürst. Lepší pomocné hodnocení měl Radek a stal se tak zaslouženě okresním přeborníkem, Adam se musel spokojit s druhým místem. Výborný výkon podal také Adam Zrůbek, který v posledním kole zle zatápěl i vítězi turnaje, partii pokazil až v závěru. Zisk 3,5 bodu mu ale vynesl 3. místo. Další místa se třemi body obsadili ostřílený Matyáš Melich, teprve šestiletý Jan Knápek, který se vůbec nezalekl zkušenějších hráčů a Květa Bouchalová, která se tak stala okresní přebornicí mladších žákyň!

V kategorii starších žáků nám sice vítězství (z výše uvedených důvodů) vyfoukl Pavel Hampl z Litovle, další místa ale opět patřila nám – druhý byl Lukáš Bureš, třetí Jirka Mašek a čtvrtý Pepa Losse!

Je velice potěšitelné, že nám vyrůstá další generace šikovných dětí, ale usnout na vavřínech by bylo neprozřetelné, čekají nás náročnější turnaje!

 

op-mladeze-rapid-2017-2

Mladší žáci – zleva Adam Zrůbek, Radek Mikeš a Adam Kurfürst

 

op-mladeze-rapid-2017-3

Starší žáci – zleva Jirka Mašek, Lukáš Bureš a Pavle Hampl

 

op-mladeze-rapid-2017-4

vítězná Květa Bouchalová (vlevo)

op-mladeze-rapid-2017-1

Ceny