Pěkný výkon Céčka

V neděli 15. 12. 2019 se naše Céčko v oblastním přeboru družstev utkalo se Sigmií Olomouc B. Jednalo se o souboj generací, neboť soupeři byli vesměs seniorského věku, naopak my jsme nasadili pět mládežníků a tři dospělé. Zápas byl napínavý, měl všechny parametry vážného tempa. V první hodině se nic moc neudálo, ve druhé už se na některých šachovnicích rýsovaly výhody pro nás (2. – Marek Růžička), ale bohužel i pro soupeře (7. – Lukáš Bureš a 8. Květa Bouchalová), přesto po dvou a čtvrt hodinách byl stav stále 0:0. Pak se ale něco zlomilo na 5. desce, kde měl Adam Kurfürst pěšce míň v čtyřvěžovce a neodolal tlaku soupeře. Rovněž Květa skončila ve špatné koncovce, kterou nakonec neudržela. Naopak Marek Růžička rutinovaně zavěsil a snížil na 1:2.

Pořadí ukončení dalších partií nevím přesně, ale Lukáš Bureš (7.) sice bojoval jak se má, ale nakonec podlehl silně hrajícímu soupeři. Výborný výkon podal Radek Mikeš (6.) – v dlouhé partii nedal soupeři moc šancí a zaslouženě zvítězil. Po vyrovnaném průběhu remizovala Ema Růžičková (3.) i lídr Víťa Musil. Ten odehrál velice zajímavou partii, obětoval pěšce, ale soupeř se dobře bránil. Vyrovnání celého zápasu zajistil Martin Malenovský (4.), který již v zahájení obětoval figuru. Po pravdě řečeno v koncovce asi úplnou kompenzaci neměl. Houževnatou hrou ale stále udržoval napětí v pozici, a když se soupeř spletl, pohotově toho využil.

Zápasová remíza je cenná, vždyť naši hráči na 5. – 8. desce měli nejen výrazně nižší ELO, ale především mnohem, mnohem méně zkušeností. Ale právě proto tuto soutěž hrajeme, aby je získali!

Z pěti zápasů máme jen jeden bod, ale pořád držíme 10. příčku z 12 družstev a určitě máme šanci i na zlepšení.

Výsledky viz https://www.chess.cz/soutez/2451/