Zarputilí havíři

Na stříbrnou neděli – 15. prosince 2019 jsme se v domácím prostředí utkali s Baníkem Havířov. Chyběl nám sice lídr Richard Biolek mladší a Radek Sluka, přesto jsme na všech šachovnicích byli favority. Jak známo, první čtyři mače jsme vyhráli, a to dokonce bez ztráty jediné partie. Tento fakt nás již trošku svazoval, a tak si naši dva nejzkušenější borci – Libor Zvolánek a já – řekli, že to vezmou na sebe. Bohužel jsme se nedomluvili, proto jsme obětovali hned dvě partie. Přitom po zahájení stál Libor (na 4. šachovnici) černými výborně a já jsem bílými rutinovaně držel rovnou hru. Ve třetí hodině jsme se oba ale zbláznili, přecenili své pozice a soupeři nás zkušeně potrestali a rýsovalo se dvoubodové manko. Naštěstí naše spoluhráče nepřestalo bavit vyhrávat a všichni stáli dobře.

Jako první skončila partie na 5. šachovnici, kde Petr Švancara svou výhodu ztratil a musel se spokojit s remízou. Pak následovaly prohry na 1. a 4. desce (já a Libor). Velice brzy snížil Pavel Viták (3.), který bílými nedal ve francouzské soupeři šanci a parti zakončil pěkným matovým útokem. Vyrovnal Jarda Šobáň (7.), který pro změnu bravurně přehrál soupeře v anglické. Do vedení nás dostala naše opora – Pepa Obšivač (2.). Černými dobýval políčko za políčkem, až na šachovnici zcela dominoval. V časovce se soupeř pokusil o zvrat, ale to vedlo jen k urychlení jeho prohry.

Po časovkách jsme tedy vedli 3,5:2,5 a o výsledek jsme se moc nestrachovali, neboť Jakub Fuksík (6.) i Jáchym Bareš (8.) již tahali lepší koncovky. Své výhody velice hezky uplatnili a zrodilo se přesvědčivých 5,5:2,5. Po pěti kolech jsme nadále stoprocentní, jen tak dál!

Výsledky viz http://chess-results.com/tnr459191.aspx?lan=5