Pět medailí z Prostějova

V sobotu 11. února 2023 se konal jeden z turnajů krajské Grand Prix mládeže v rapid šachu v Prostějově.

V kategorii do 10 let nás reprezentovali Manfred Líbal a Jakub Rygol. Oba patřili k mladším v kategorii, Fredy o rok, Jakub dokonce o dva, přesto předvedli výborný výkon. V předposledním kole se utkali na 2. stole. Vyhrál Fredy, který pak uspěl i v posledním kole a skončil tak na 2. místě (jako 1. z našeho kraje). Kuba bohužel prohrál i poslední kolo, přesto je 10. místo z 28 zúčastněných pěkným úspěchem.

V kategorii do 12 let se statečně prala Karina Starenka. Nakonec vybojovala 4. místo (2. mezi hráči našeho kraje) a suverénně ovládla kategorii dívek.

V kategorii do 14 let nás zastupovali Jenda Knápek a Oto Růžička (ti mohli hrát v nižší kategorii, ale rozhodli se poměřit se staršími) a Lenka Mikešová s Valentýnou Sochorovou. Již ve 2. kolo došlo k jednomu z derby, kdy Lenka po chybě v zahájení prohrála s Jendou. To ji ale zdravě naštvalo a vyhrála následující čtyři partie a v posledním kole bojovala o 1. místo v celkovém pořadí. Bohužel nakonec prohrála, což ji ve vyrovnané tabulce odsunulo až na 6. pozici, mezi děvčaty brala stříbro. Naopak Jenda po dobrém startu 2/2 z následujících čtyř kol uhrál jediný bod a až výhra v posledním kole jej posunula do první poloviny tabulky. Podobný důsledek mělo i druhé derby ve 4. kole, v němž Valentýna porazila Otíka. Pak ale zapsala jen dvě remízy a porážku, což nakonec stačilo na 11. místo a bronz mezi děvčaty. Naopak Otík na závěr 3x vyhrál a finišoval 8., což není na velkou oslavu, ale ostuda to také není.

V kategorii do 18 let bojovali bratři Zrůbkovi (ačkoliv Dan ještě mohl hrát do 14 let) a Radek Mikeš. Všichni předvedli svůj standard, trošku smůly měl Adam, který prohrál jen s prvními dvěma nasazenými, ale zrádné pomocné hodnocení jej odsunulo až na 5. místo.

Děkujeme všem za vzornou reprezentaci našeho oddílu!