Šachová avantgarda

Minulý týden jsem se zúčastnil tradičního turnaje v Teplicích. Pokud se tam ubytujete ve sportovní hale (SHT), tak jsou Teplice i velmi hezké a klidné město. Turnaj sám o sobě byl dobře zorganizovaný (obzvláště vědomostní soutěž bodla).

Z šachového hlediska se rovnalo pro mě o naprosto katastrofální švýcar, ve kterém jsem lítal jako hadr na holi. Zahrál jsem si pár zajímavých partií, ale proti „profíkům“ Stachowiakovi a Butkiewiczovi se mi hrálo těžko a zaslouženě jsem dostal. Partie z předposledního kola s Jedličkou byla strašně smutná. Soupeř stál v koncovce podivně, ale já nepochopil jeho převod jezdce, a když už jsem prozřel, tak jsem musel řešit problémy. Špatně jsem na půlminutě uhl králem a pak už se to vezlo.

Vybral a lehce i rozebral jsem si pro Vás dvě partie z turnaje, které jsou pro mou šachovou tvorbu docela názorné. Když můžu hrát klidně a držet drobnou poziční převahu, tak se raději zblázním a snažím se skočit po hlavě rovnou do žumpy. Tak si mé výkony vychutnejte a nebuďte moc kritičtí.