Úspěchy našich mládežníků

Prvního května skončil seriál GP mládeže v rapid šachu. Od října bylo sehráno šest turnajů – dva v Olomouci, dále v Mohelnici, Vinarech, Hrabišíně a poslední v Grygově, v konečném hodnocení se každému hráči počítají čtyři nejlepší výsledky. V nejmladší kategorii do 10 let nás reprezentovalo šest zástupců, nejlépe skončila naše nová posila Ema Růžičková – osmá mezi chlapci a nejlepší dívka. Devátý byl Honza Šobáň, další jen získávali zkušenosti. V nabité kategorii do 12 let nás výborně reprezentoval Matěj Hrabal, který byl celkově druhý a (stejně jako Ema Růžičková) vybojoval postup do Mistrovství ČR, které se uskuteční v září.  Šestý byl Vojta Kubala a čtvrtou nejlepší dívkou byla Jana Obšivačová. V kategorii do 14 let a dorostu se naši hráči Jindra Jelínek, Milan Skula, Jáchym Bareš a Franta Kamarád se v celkovém pořadí příliš neprosadili, protože se zúčastnili jen výjimečně, jelikož dávali přednost turnajům hraným vážným tempem.

V krajském přeboru mládeže hraným vážným tempem v rámci Turnaje přátelství o Velikonocích v Olomouci získali naši zástupci tři medaile – stříbro Ema Růžičková v kategorii dívek do 10 let a Jindra Jelínek (hoši do 16 let) a bronz Honza Šobáň (H10). Všichni také v těžkém turnaji získali cenné zkušenosti, které jim jistě napomohou v dalším výkonnostním růstu.

Naši nejlepší žáci se také prosazují v tradiční Olomoucké lize v kategorii dospělých – několikanásobné vítězství v ní oslavil Jáchym Bareš (naposledy v květnu 2014), v dubnu tohoto roku (při Jáchymově neúčasti) všechny zaskočil svým vítězstvím Jindra Jelínek a v posledním turnaji zazářil třetím místem teprve jedenáctiletý Matěj Hrabal.

Všem jmenovaným, ale i dalším našim nadějím držíme palce a přejeme jim, aby je šachy bavily a i nadále se zlepšovali.