Šachový advent

Ačkoliv v prosinci se děti i dospělí již těší na Vánoce, proběhlo poměrně dost šachových akcí, na kterých se naši reprezentanti neztratili.
V sobotu 6. 12. (ano na Mikuláše) pokračovala 1. dorostenecká liga, kde naše družstvo dvakrát zvítězilo a propracovalo se tak již na druhou pozici! Ve stejný den se také konal Okresní přebor mládeže. V kategorii do 12 let excelovala Nikola Gregůrková, která zvítězila nejen mezi děvčaty, ale i před všemi zúčastněnými chlapci! Stříbro ve stejném turnaji získal Petr Ondra. I v kategorii do 9 let jsme brali zlato (Adam Kurfürst) i stříbro (Lukáš Bureš).
O týden později se v Malenovicích u Frýdku-Místku konal mezinárodní turnaj mládeže, ve kterém startovali Jáchym Bareš, Matěj Hrabal, Vojta a Pavel Kubalovi. Všichni hráli velice pěkně a v tvrdé konkurenci se neztratili. Nejvíc zazářil Matěj, který v kategorii do 12 let dlouho vedl a i když v závěru trochu polevil, obsadil pěkné třetí místo.
Pokračovala také krajská Grand Prix mládeže – 13. 12. ve Vinarech. Vzhledem k termínové kolizi s Talent cupem a také kvůli několika onemocněním se tentokráte zúčastnili jen Ema Růžičková a Lukáš Bureš. Lukášovi se příliš nedařilo a skončil až ve druhé polovině startovního pole. Naopak Emička předvedla zkušený výkon a získala zlato mezi děvčaty a bronz mezi chlapci.
Samozřejmě pokračovaly také soutěže družstev dospělých. V 1. lize jsme zaznamenali třetí výhru za sebou (tentokráte proti Rychnovu n.K.) a přiblížili jsme se čelu tabulky. Béčko ve 2. lize naopak těsně podlehlo Vsetínu, čímž kleslo do druhé poloviny tabulky. Céčko v nervydrásajícím zápase KP poprvé bodovalo – po šesti hodinách hry remizovalo v derby se Sigmií Olomouc – a je stále poslední. Samozřejmě, všechna družstva čeká ještě 7 kol, takže nic není rozhodnuto. Pořádně nás prověří již leden, kdy všechna naše družstva hrají dva zápasy venku.