Takřka bez remízy

V neděli 22. 1. 2023 jsme se v 7. kole 2. ligy vydali do Vyškova. Trošku nás zaskočila sněhová kalamita, které se museli řidiči přizpůsobit. Ale i část domácích dorazila až po 10:00, takže se nic nestalo.
Domácí tým patří sice v soutěži k elovým outsiderům, ale věděli jsme, že je složen z nadějných mladíků i ostřílených borců, kteří nebudou lehkou kořistí. To se potvrdilo po cca 2,5 hodinách hry, kdy Petr Švancara (6. š.) přehodil tahy a po ztrátě materiálu se ocitl v pozici, která nešla držet. Domácí tak šli do vedení. Na ostatních šachovnicích ale byli pozice v pohodě, leckde se rýsovala i převaha na naší straně. Ještě před kontrolou vyrovnal Jáchym Bareš (8.), který soupeře postupně pěkně přehrál. Krátce po časovkách zvýšili naše vedení Jakub Vaculík (4.) a Richard ml. (1). V obou partiích se od jistého okamžiku hrálo jen na branky našich soupeřů a Kuba s Ríšou zvládli i technickou fázi na jedničku.

Pak vnesl trochu zápletky do zápasu Jakub Fuksík (7.). Kuba černými ze zahájení vyrovnal hru a nabízenou remízu odmítl. Partie přešla do vyrovnané koncovky, kde Jakub svou snahu o výhru přehnal a soupeř jej ztrestal. Stav byl tedy 3:2, ale drama se nekonalo, protože na zbývajících šachovnicích jsme stáli jednoznačně lépe a vypadalo to na tři výhry. První jsem zavěsil já (2.). Můj soupeř se zamotal již v zahájení a už po 10. tahu jsem stál jednoznačně lépe. Nedůslednou hrou jsem soupeři dal šance, ten jich ale nevyužil. Nakonec vznikla koncovka s figurou víc pro mne. Vzhledem k jisté disharmonii mých figur nebylo vše tak jasné, ale nakonec hrubá síla zvítězila. Velmi pěkně si počínal Libor Zvolánek (5.) – soupeře černými postupně přehrál a v koncovce zcela dominoval. Borec nakonec byl Pepa Obšivač (3.). Ten stál černými od zahájení také lépe a pěkně svou převahu stupňoval. Soupeř se ale vynalézavě a houževnatě bránil, za což byl odměněn polovinou bodu, když Pepa v koncovce nevyužil všech svých šancí.

Sedmá výhra v řadě je pěkná, ale na záda nám stále dýchá Kroměříž B, která ztratila jen jednu zápasovou remízu. Takže nesmíme polevit, a i v poslední třetině soutěže zachovat bojového ducha a kvalitu hry!