Tři porážky v 1. lize

Po remíze v 5. kole, které nám dala naději na zlepšení postavení v 1. lize, přišly tři kruté porážky. Ty znamenají, že jsme beznadějně poslední a naděje na záchranu v soutěži je mizivá. Jak zápasy probíhaly?

V 6. kole jsme hráli doma proti Frýdku-Místku B. Utkání se nemohlo uskutečnit na UP a bylo minimum času hledat odpovídající hrací místnost. Proto jsme se uchýlili do přerovského Klubu Dlažka, kde jsme již odehráli jednu sezónu před čtyřmi lety. Namlouval jsem si, že bychom si mohli vzpomenout na lepší časy. Realita byla ale krutá – na prvních třech šachovnicích jsme remizovali, na zbývajících prohráli. Celkem tedy 1,5:6,5. Výsledek mohl být jiný, ale na zápasové body jsme tentokráte neměli.

Začátkem února jsme jeli na nejdelší výjezd do Jihlavy. Tentokráte jsme dokonce vedli, když se mi podařilo zvítězit. Bohužel brzy vyrovnal Petr Zatloukal, který přehlédl jednoduchou taktiku a i ostatní partie se nějak zvrtly a nakonec jsme podlehli 2:6 – opět výsledek, který se moc okecat nedá.

18. února nás čekalo utkání pravdy v Brně – proti papírově nejslabšímu celku soutěže – místní Lokomotivě. Opět jsme vedli, když nejprve remízoval Richard jr. na 1. šachovnici a pak vyhrál Jarda Šobáň na poslední. I na ostatních to vypadalo nějak normálně, někde líp, někde hůř. Ovšem v časovkách přišly 4!! prohry a zápas byl rozhodnut. Pak přidal remízu Petr Zatloukal a ani má pozice nešla vyhrát, takže 2,5:5,5.

Pevně věřím, že v posledních třech utkáních ještě zabojujeme a aspoň trochu si zlepšíme pověst a sebevědomí!