Zhodnocení C družstva

Naše Céčko, hrající pod hlavičkou UP Olomouc, startovalo v KP ŠSOK (čtvrté nejvyšší soutěži).

Úvod soutěže nám vyšel nad očekávání – čtyři zápasové výhry nás katapultovaly na vedoucí pozici. Pak bohužel následovaly tři remízy (zvláště ta s beznadějným Spartakem Přerov byla naprosto zbytečná), které v tříbodovém systému znamenají velkou ztrátu. Definitivní ránu našim postupovým ambicím dala porážka ve Velkých Losinách, po níž jsme soutěž jen dohrávali a zaznamenali pád až na čtvrtou příčku. Škoda, při vyrovnanějším výkonu během celé sezóny nám medaile nemohla uniknout!

Velice příznivou zprávou je, že k tahounům družstva patřili mladí – Jáchym Bareš, který získal 5,5/8 a Franta Kamarád 6/9. Zdatně jim sekundovali Tomáš Doubek 4/5 a Lukáš Vysloužil 4/6, kteří také velmi dobře plnili funkce kapitána, o níž se podělili. Slušný standard předvedli také Petr Zatloukal a Igor Alfimov – oba 4,5/8, Martin Sněhota 3/5 a Michal Botur 2,5/3. Výsledek samozřejmě negativně ovlivnila minimální účast našich lídrů Standy Sochora a Jardy Šobáně, kteří kvůli pracovním a rodinným povinnostem nemohli hrát častěji, snad to příští rok půjde lépe. Formu marně hledali celou sezónu Pepa Zedník a Honza Kolašín, oba mají určitě na víc!

V každém případě všichni členové zaslouží pochvalu za bojovnost, Přírodovědecká fakulta UP poděkování za podporu.

Závěry do budoucna jsou tedy jasné: tým je perspektivní, při malém posílení a zejména lepší docházce členů základní sestavy, můžeme příští rok opět bojovat o příčky nejvyšší!