Zhodnocení družstva A64 UP v oblastním přeboru

Na začátku sezóny, zhruba týden před losovací schůzí jsme se rozhodli využít možnosti přihlásit naše družstvo, tvořené převážně mládežníky do oblastního přeboru. Hlavním důvodem bylo umožnit mladým zájemcům změřit síly se silnějšími soupeři.

Z devíti zápasů jsme pět prohráli a vybojovali čtyři zápasové remízy, což stačilo na 10. místo z dvanácti zúčastněných. To nevypadá moc příznivě, ale ve všech zápasech byli protivníci papírovými favority, často drtivými – viz například https://www.a64.cz/statecny-boj-oslabenych-tymu/

O družstvo se vzorně starali Víťa Musil a Marek Růžička. Oba nastoupili v sedmi zápasech, Víťa uhrál 3 body, Marek 4,5. Důležitější ale byla jejich role kapitána, řidiče a často i rozhodčího. Z dospěláků ještě nastoupili – na 1. šachovnici Petr Zatloukal (2/3), dále Jáchym Bareš (1/1), Honza Bouchal a Martin Malenovský – oba vydolovali 2/3. Jednou zaskočila i Jana Biolková (0,5/1).

Takřka 2/3 partií (47/72) odehrály naše naděje. Nejlépe se dařilo stále se zlepšujícímu Míšovi Černému. První dvě partie sice prohrál, z následujících pěti ale získal 4 body a skončil v plusu. Výborný výkon podal také Dan Zrůbek – 3,5/6 proti silnějším soupeřům. Ema Růžičková vybojovala 1,5/6, Adam Zrůbek 2/6 – proti výrazně zkušenějším hráčům – velmi slušné.

Adam Kurfürst měl jen 0,5/5. Adam stavěl dobré pozice a 2-3 hodiny držel se soupeři krok. Pak ale takřka vždy něco pokazil, musí trénovat výdrž. 4x nastoupili Radek Mikeš a Lukáš Bureš. Radek uhrál velice pěkné dva body, Lukáš 1. Bez bodu zůstali Nikola Gregůrková (ta ale hrála jen jednou, soustředila se na vyšší soutěž – KP) a Květa Bouchalová s Otíkem Růžičkou. Ti bojovali 4x a jejich výkony měly silně vzestupnou tendenci a soupeři se na body nadřeli.

Celkově tedy naše účast splnila účel, všichni zaslouží pochvalu za bojovnost a pokud nepoleví v tréninku, bude to příště ještě lepší!

Výsledky viz https://www.chess.cz/soutez/2451