Zpět ve vedení

V neděli 5. 3. 2017 jsme se na UP Olomouc utkali o průběžné vedení v 1. lize s hlavním favoritem soutěže – družstvem Třince. Třinečtí nic nepodcenili, nastoupili s třemi velmistry a na sedmi šachovnicích měli ratingovou převahu. Ovšem rozdíly nebyly tak velké, abychom museli skládat zbraně bez boje.

Já (3. š.) jsem se utkal s GM Štohlem a po prohrách v předchozích dvou kolech jsem nechtěl nic riskovat a v 10. tahu jsem nabídl remízu, která byla akceptována. Druhou půlku přidal Pepa Obšivač (4.). Proti IM Langnerovi se bránil francouzskou, přijal oběť pěšce, za kterou měl soupeř kompenzaci. Před tvrdým bojem dali oba hráči jistotě půl bodu. Pak se zápas zlomil v náš prospěch. Svou vynikající letošní formu opět dokázal Jakub Fuksík (7.), jenž pohotově využil hrubé pochybení soupeře v zahájení. V podstatě ve stejný moment se těžce spletl i soupeř Marka Malého (6.) a rovněž Marek byl nemilosrdný. Po dvou hodinách vedeme 3:1, ale je jasné, že boj ještě neskončil.

Blíže k zápasovému vítězství nás posunul Richard jr. (1.). V souboji s favorizovaným GM Michalíkem udával tempo hry, ale soupeř se bránil velice vynalézavě, výsledkem byla remíza.

Časovky přece jen přinesly zápletku. Dejf (2.) měl také velice silného soupeře – GM Petríka. Ten bohužel sehrál krásnou partii a nedal Dejfovi šanci. Vedení se tedy ztenčilo na 3,5:2,5. Zbývající dvě partie ale měly dost remízové rysy. Že všechny koncovky jsou remis, opět dokázal Pepa Zedník (8.), jenž v pohodě odrazil všechny pokusy svého soupeře. Dramatičtější byl souboj starých známých – Radek Sluka (5.) se opět střetl s IM Nedělou. Partie byla dlouho vyrovnaná, soupeř bojoval o vyrovnání jako lev, ale Radek nakonec vítězný půlbod přidal.

Celkově tedy 4,5:3,5 v náš prospěch a posun na 1. místo tabulky. Uhájit jej před nabuzenými pronásledovateli určitě nebude jednoduché, držte nám palce!